22. prosince 2020 Mezinárodní odborná konference na téma DMD – Duchenne Ukraine

Dovolujeme si Vás pozvat k účasti na mezinárodní odborné konferenci, kterou pořádá naše partnerská pacientská organizace DUCHENNE UKRAINE.

22. prosince 2020 od 11,40 do 16,00 se uskuteční první část mezinárodní online lékařské konference na téma: „STEROIDNÍ LÉČBA A JEJÍ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY“.

Steroidní léčba je podle  mezinárodních standardů péče hlavní terapií, která dokáže zpomalit progresi onemocnění. Tato léčba sebou nese mnoho vedlejších účinků.  Aby byla tato léčba bezpečná, je třeba  spolupráce multidisciplinárního týmu lékařů. Tým lékařů z Neurologického ústavu Schneider Children’s Medical Center v Izraeli je připraven podělit se o své zkušenosti s léčbou pacientů s DMD.

Prezentace můžete sledovat zde.

 

23. prosince 2020 od 12:00 do 16:10 se uskuteční druhá část konference, která bude zaměřena na registry pacientů s nervosvalovým onemocněním, (Česká republika: MUDr. Lenka Juříková), revizi zpráv z klinických studií, dospělé pacienty s DMD v ČR (End Duchenne z.s. Bc. David Petrásek),  ventilační péči pro DMD (Belgie: Dr. Michel Toussaint) a boj s DMD (Turecko)

Prezentace v angličtině můžete sledovat zde

28. prosince 2020 od 13:00 do 16:30 proběhne třetí série odborných přednášek, které se budou věnovat těmto tématům:

rehabilitace a fyzioterapie u DMD

 

výživa a dieta u pacientů s DMD

 

srdeční a dechové komplikace u DMD

 

zdraví kostí u DMD

 

odkaz pro sledování zdeSdílet: