Lidé s těžkým  onemocněním nebo postižením potřebují ke svému životu péči v režimu 24/7 bez ohledu na to, zda žijí v ústavu nebo v domácím prostředí. Přesto stát dlouhodobě ignoruje náročnost poskytované dlouhodobé péče v domácím prostředí, nevytváří podmínky pro možnost života mimo ústav lidem s potřebou péče 24/7 a dlouhodobě neřeší nespravedlivé postavení pečujících v porovnání s pěstouny.

Pojďme spojit naše hlasy.  Pojďme  společně vytvořit   návrhy na změny, které by umožnily osobám s potřebou péče 24/7 zvolit život mimo ústav a zajistit nám pečujícím v režimu 24/7  adekvátní podmínky pro náročnou péči.

Každý z nás  bojuje s nedostatkem financí, fyzických sil, nedostatkem spánku a odpočinku, chybějícími odlehčovacími službami, nulovým respektem společnosti k naší práci. Bojíme se toho, kdo nás zastoupí v péči, když onemocníme nebo zemřeme. Pro všechny, kteří přidají svůj hlas jsme vytvořili skupinu na FB Hlasy pečujících

Cílem pro vytvoření skupiny je naše dlouhodobá snaha o to spojit síly a hledat cesty a nápravě současné situace nás pečujících 24/7. V nejbližší době bude možné individuálně nebo za skupinu podávat stížnosti na stát k Výboru OSN pro práva osob se zdravotním postižením. Více informací zde.